Lek. Med. Jan Malarkiewicz

Jan_MalarkiewiczJan Malarkiewicz urodził się 17-04-1954r. w Dobrym Mieście. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Szczytnie rozpoczął studia na Akademii Medycznej w Białymstoku. Dyplom lekarza otrzymał  w 1980r. Specjalizację zawodową w zakresie położnictwa i ginekologii I stopnia uzyskał w 1983r. pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym pod kierunkiem dr n.med. Władysława Opackiego, gdzie ordynatorem Oddziału Położniczo-Ginekologicznego był Henryk Makowski.

Następnie w 1987r uzyskał II stopień specjalizacji. Pracował  pod kierownictwem dr n.med. Marka Stefanowicza jako starszy asystent . W tym czasie był wojewódzkim konsultantem w zakresie położnictwa i ginekologii zatrudnionym przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

Po 15 latach pracy w Szpitalu Wojewódzkim w 1995r. objął stanowisko ordynatora Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Kolejowego, który prowadził do końca 1999r.

W 2000r. Po likwidacji Szpitala Kolejowego na bazie oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Kolejowego utworzył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, który rozpoczął działalność 1 stycznia 2000 roku na podstawie umowy z Warmińsko-Mazurską Kasą Chorych, a następnie z NFZ i kontynuuje ją do chwili obecnej.

W 2001 roku Jan Malarkiewicz uzupełnił specjalizację II stopnia w zakresie Organizacji Ochrony Zdrowia.

Jan Malarkiewicz jest doskonałym lekarzem z racji wykształcenia, specjalizacji i praktyki. Uważany jest za ?złotą rączkę? przez środowisko i pacjentki.

Wykształcił wielu lekarzy i położnych, pracujących pod jego kierunkiem.

Jest aktywnym członkiem Rady Okręgowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej.

Uzyskał wiele prestiżowych i honorowych tytułów  m.in. ?Lekarz przyjacielem kobiet?, ?Najważniejsze wydarzenie w mieście Olsztyn w ciągu ostatnich 20 lat?(utworzenie oddziału NZOZ Malarkiewicz), 5 miejsce w rankingu ogólnopolskim ?Bezpieczny szpital?.

?Całe życie związałem z regionem Warmii i Mazur. Urodziłem się na Warmii w Dobrym Mieście, poprzez Bartoszyce osiadłem na Mazurach w Szczytnie. Uczęszczałem do szkół w Olsztynie, Bartoszycach i Szczytnie. Na czas studiów przeniosłem sie do Białegostoku na tamtejsza Akademię Medyczną. Po 6 latach w 1980r. wróciłem do Olsztyna. Od tego momentu pracuje nieprzerwanie na rzecz mieszkańców naszego regionu. Zdobywałem wiedze i uczyłem się od starszych kolegów w Szpitalu Wojewódzkim pod kierunkiem m.in dr n.med Henryka Makowskiego ,dr n.med Władysława Opackiego oraz dr n.med Marka Stefanowicza. W 1995 zapragnąłem spróbować swoich sił i pracować samodzielnie. W 1995r zostałem Ordynatorem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Kolejowym w Olsztynie. Niestety w 1999r Kolej zlikwidowała Szpital. Dzięki przychylności władz i dyrekcji powstającej Kasy Chorych otrzymałem szanse pracy na własny rachunek. Jako jeden z pierwszych w Polsce utworzyłem prywatny  oddział położniczy, całkowicie finansowany przez Kasę Chorych a następnie NFZ. Działa on do dnia dzisiejszego. Obecnie dzięki życzliwości wielu osób a także przyzwolenia i pomocy władz zaczęliśmy budowę nowego szpitala. Mamy nadzieje, że mieszkańcy naszego region a szczególnie miasta Olsztyn będą leczeni w komfortowych warunkach i przez najlepszych specjalistów.?

Jan Malarkiewicz

partnerzy_-stomatolog-olsztyn   narzedzia chirurgiczne 2